www.zurawiec.pl

Dla żeglarzy


Żurawiec jest położony na Pojezierzu Drawskim, cenionym przez żeglarzy unikających tłoku. Bliskość dużych jezior: Drawsko, Komorze, Żerdno, Pile, do których odległość z naszego Pensjonatu wynosi od 10 do 20 km, daje możliwość pełnego korzystania z dobrodziejstw akwenów żeglugowych a jednocześnie uniknięcia zgiełku, który często towarzyszy portom jachtowym. Niewątpliwą zaletą jest położenie wspomnianych jezior w granicach Drawskiego Parku Krajobrazowego, a tym samym obowiązywanie strefy ciszy na jeziorach. Brak motorówek, skuterów wodnych i innych pływających źródeł hałasu to prawdziwy raj dla żeglarzy. Nie oznacza to jednak, że amatorzy sportów wodnych z domieszką adrenaliny powinni omijać Pojezierze Drawskie.

Od niedawna w Szczecinku na jeziorze Trzesiecko (ok. 35 km od Żurawca) czynny jest jeden z najnowocześniejszych w Europie wyciąg dla narciarzy wodnych.

Najwięcej adrenaliny dostarcza żeglowanie na jeziorze Drawsko (największe na całym Pojezierzu), jednak ze względu na sporadyczne występowanie wysokiej fali niezbędna jest solidna łódka. Wyczarterowanie dobrej jakości jachtu jest możliwe w firmie p. Jerzego Grabowca - www.czarterczaplinek.com, mail: grabowiec@czarterczaplinek.com .