www.zurawiec.pl

Szlaki rowerowe


Okolice Pensjonatu Żurawiec pokrywa gęsta sieć szlaków rowerowych, których przebieg został wyznaczony w taki sposób, aby unikały samochodowych ciągów komunikacyjnych, za to wiodły wśród najbardziej malowniczych terenów i atrakcji turystyczno-przyrodniczych. Odległości do najciekawszych miejsc, takich jak Dolina Pięciu Jezior, wieża widokowa na Wolej Górze czy Zamek Drahim, są idealne na kilkugodzinną wycieczkę w tę i z powrotem. Bardziej doświadczonym polecamy kilka dłuższych pętli, na których również znajdą się osobliwości Drawskiego Parku Krajobrazowego. Jedną z propozycji dłuższej trasy, która cieszy się dużym uznaniem, jest szlak z Połczyna-Zdroju do Złocieńca. Trzydziestokilometrowa trasa biegnie dawnym nasypem kolejowym, z którego zdjęto tory, położono asfalt i udostępniono wyłącznie rowerzystom.

Najlepszym potwierdzeniem znakomitych warunków do jazdy rowerowej jest upodobanie, jakim obdarzyli nasze strony kolarze spod znaku MTB. Co roku w lipcu w rejonie Polodowcowej Krainy Drawy i Dębnicy odbywają się wyścigi THULE Wielkopolska Liga Masters i Gryf Maraton MTB, współorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Połczynie-Zdroju.

Do Żurawca można przyjechać bez własnego roweru – doskonałej jakości bicykle posiada wypożyczalnia położona przy kortach tenisowych w parku zdrojowym w Połczynie-Zdroju (wjazd od ul. Solankowej). Przy grupowym zamówieniu istnieje możliwość dostarczenia rowerów w umówione miejsce; kontakt: 602 316 407 – Dariusz Osicki.