www.zurawiec.pl

Wypoczynek aktywny


Szlaki piesze

Wokół Żurawca przebiegają cztery szlaki piesze, dokładnie opisane i oznakowane. Piechura wyposażymy w dokładne mapki i opis szlaku.

więcej

Nordic walking

Systematyczne chodzenie z kijkami to zdecydowana poprawa ogólnej kondycji. Tym, którzy nie przywiozą sprzętu ze sobą wypożyczymy kijki profesjonalne.

więcej

Wędkowanie

W najbliższej okolicy Żurawca znajdują się liczne jeziora o małej wprawdzie powierzchni, jednakże bogate w wiele gatunków ryb.

więcej

Grzybobranie

Lasy pełne grzybów… a po drodze można podziwiać buki, storczyki, śpiew ptaków.

więcej

Leśne łowy fotograficzne

Zachęcamy do obejrzenia naszej Galerii. Najlepsze zdjęcia oraz zarejestrowane głosy ptaków pozostawione nam przez Gości nagradzamy bonusem - rabatem na następne odwiedziny Żurawca.

więcej

Szlaki rowerowe

Jedna z najpiękniejszych tras rowerowych bierze swój początek niemalże przy samym Żurawcu. Wiodąc poprzez dukty leśne niezamieszkałych terenów do Doliny Pięciu Jezior stwarza doskonałe okazje do obserwacji zwierząt leśnych i dzikiej przyrody.

więcej

Narciarstwo biegowe

W sezonie zimowym bieg przełajowy, biegi i aktywne spacery z łatwością zamieniamy na narciarstwo biegowe.

więcej

Turystyka konna

Do Żurawca warto się wybrać także na aktywny wypoczynek w siodle ze swoim lub wynajętym rumakiem. Sprzyja temu bogata sieć dróg szutrowych i gruntowych.

więcej

Wycieczka nad morze

Szybki dojazd z Żurawca do pobliskiego Kołobrzegu i słonecznych plaż Morza Bałtyckiego nie stwarza problemu. Podróż nad Bałtyk zajmie zainteresowanym niecałe 60 minut.

więcej

Hopferówka

Zapraszamy do odwiedzenia zabytkowego pensjonatu Hopferówka.

więcej

Kuligi

Wyprawa saniami to niezapomniane przeżycie dla rodziców i dzieci. Latem zachęcamy do przejażdżki bryczką.

więcej

Śladami historii

Zainteresowanych historią tych ziem, zachęcimy do korzystania ze zgromadzonych opracowań, do wypraw historycznych i wycieczek tematycznych oraz do spotkań ze świadkami dziejów historii współczesnej.

więcej

Biblioteka

Poza mapami i opisami szlaków turystycznych, polecamy książki dla dzieci, powieści na czas relaksu i wypoczynku a także teksty historyczne, pedagogiczne, specjalistyczne.

więcej

Tenis ziemny

Wytrawnym i wymagającym tenisistom zapełnimy kalendarz spotkań z pasjonatami tenisa. Polecamy profesjonalne korty i serwis.

więcej

Dla płetwonurków

Jezioro Drawsko nie jest najbardziej przejrzystym akwenem Polsce, zdarza się, że widoczność dochodzi do 12 m, ale przeważnie bywa mniejsza. Nie ulega jednak wątpliwości, że woda jest bardzo czysta, czego dowodem jest występowanie raków szlachetnych, będących dziś rzadkością w polskich wodach. Dochodzą one tu niekiedy do ogromnych rozmiarów. Pod wodą, poza rakiem szlachetnym, można spotkać tu reliktowego kraba.

więcej

Dla żeglarzy

Urozmaicona linia brzegowa, liczne półwyspy i wyspy znajdujących się w tym rejonie zbiorników wodnych doskonale nadają się do uprawiania żeglarstwa. W miejscowości Słowianki, Siecino, czy Cieszyno można skorzystać z kąpielisk, wypożyczalni sprzętu wodnego i wielu innych atrakcji. Żeglarzy zainteresuje największy akwen w regionie - Jezioro Drawskie, które jest doskonałym miejscem nawet dla najbardziej doświadczonych żeglarzy.

więcej

Paintball, survival, off-road

Na pojezierzu Drawskim istnieją długoletnie tradycje związane z wojskiem. Tereny te upodobali sobie miłośnicy militariów i sportów ekstremalnych.

więcej

Narty wodne

Od niedawna w Szczecinku na jeziorze Trzesiecko (ok. 35 km od Żurawca) czynny jest jeden z najnowocześniejszych w Europie wyciąg dla narciarzy wodnych.

więcej

Połczyn-Zdrój - miasto uzdrowisko

Jeden z najstarszych kurortów uzdrowiskowych w Polsce. Lecznicze źródła, największy w tej częsci kraju park zdrojowy, odnowiona starówka - to gwarancja dobrze spędzonego czasu i miłych wspomnień.

więcej

Pływalnie, basen ozonowany, grota solna

Pływacy mogą wybierać między kilkoma basenami w Połczynie-Zdroju oraz pobliskich miastach.

więcej

Spływ kajakowy

Przez Drawę od Czaplinka przez Jezioro Drawsko aż do Noteci prowadzi szlak kajakowy - tzw. Srebrny Szlak im. ks. Karola Wojtyły. Drawę należy zaliczyć do najpiękniejszych szlaków kajakowych Polski. Szlakiem tym kilkukrotnie płynął, jeszcze jako ksiądz, papież Jan Pawel II, na którego cześć szlak został nazwany jego imieniem.

więcej

mini-ZOO

Niemal bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami to atrakcja szczególnie lubiana przez najmłodszych turystów. W okolicy Pensjonatu Żurawiec znajduje się kilka godnych polecenia miejsc pełnych zwierząt, które zachwycą nie tylko maluchów.

więcej