www.zurawiec.pl

mini-ZOO


Niemal bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami to atrakcja szczególnie lubiana przez najmłodszych turystów. W okolicy Pensjonatu Żurawiec znajduje się kilka godnych polecenia miejsc pełnych zwierząt, które zachwycą nie tylko maluchów.

W Połczynie-Zdroju przy domostwie Państwa Daniłowiczów (ul. Młyńskia 15a) znajduje się MiniZOO, w którym spotkać można kilkadziesiąt gatunków ptaków i ssaków. Największe wrażenie na dzieciach robią małpy, strusie, kozy i ptaki egzotyczne. Wybierając się do MiniZOO najlepiej wcześniej umówić się telefonicznie: 94 3662791 – p. Agnieszka Daniłowicz.

W uroczej wiosce Prosino 8 km od Żurawca znajduje się gospodarstwo agroturystyczne specjalizujące się w hodowli strusi. Właściciele - Państwo Harasimiukowie - szczególnie chętnie organizują kilkugodzinne pobyty dla rodzin z dziećmi. W programie pobytu znajduje się m.in. rozmowa na temat strusi, pokaz jaj, piór, obserwacja strusi na wybiegach, zabawy na placu zabaw – małpi gaj, pieczenie kiełbasek, quiz o strusiach, wpis do kroniki. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.prosino.wizytowka.pl.

Kolejna atrakcja, która zachwyci zapewne również dorosłych to Hodowla Rodziny Ressel. Jest to duże gospodarstwo w wiosce Jelenino (ok. 25 km od Żurawca) specjalizujące się w hodowli danieli, jeleni i jeleni mandżurskich. Hodowla jest prowadzona na obszarze 270 ha lasów, łąk i stawów, w których znajduje się łącznie ok. 700 zwierząt w tym 100 byków. Właściciele oferują piesze i samochodowe wycieczki po hodowli – jak zapewniają Państwo Ressel szczególne wrażenie robi obserwowanie jeleniowatych o świcie. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.rodzinaresselow.pl.